Megoldások akkumulátorok tüzeinek oltására
Litium (Líthium, Li-ion) akkumulátorok tüzeire alkalmas tűzoltó készülékeink beltéri és kültéri, azaz fagyálló kivitelben áll az Önök rendelkezésére, 1, 3, 6, 9, 50 literes kiszerelésben. Az F500 oltóanyaggal szerelt tűzoltó készülékeinket Németországban gyártjuk. Minden készülék gyári garanciával kerül forgalomba, kartondobozban, készüléktartóval.
A készülékeinkben levő oltóanyag rendkívül nagy oltóképességgel rendelkezik, környezetbarát, teljesen lebomló innovatív termék.
A litium akkumulátorok tüzeinek oltására az eddig ismert oltóanyagok (por, CO2 gáz, víz, hab) nem alkalmasak, hiszen a Li-ion tüzek jellemzői, hogy az akkumulátor cellák akár az oltás után 1-2 nap múlva is hajlamosak újragyulladni. Ennek megelőzésére kínálunk a Totallal és a Neuruppinnal hatékony megoldást.
Az F-500 EA egy innovatív, környezetbarát és megbízható tűzoltóanyag a ma és a holnap tűzoltásában.
Hűtő hatás - hatékony párolgási viselkedés - 70 Celsius fokon párolog
Az oltóhatás azért jön létre, mert az F-500 EA-víz keverék 70 Celsius-fokon elpárolog, és a szilárd, gyúlékony anyagokat viszonylag gyorsan lehűtik a gyulladási hőmérsékletük alatt. A parázs gyorsan lehűl.
A víz magas hőentalpia miatt a gőzképződéssel való oltás kívánatos. Ez az F-500 EA-val lehetséges a tűzoltó erők magas szintű veszélyeztetése nélkül (nagyon csökkentve a forrázás kockázatát). A hő körülbelül 70 százalékát a víz párolgása köti meg. Mivel az F-500 EA anyag csökkenti a víz hidrogénkötési erőit, a párolgás már kb. 70 Celsius foktól, azaz jóval a 100 Celsius fok forráspontja alatt lehetséges. Ily módon észrevehető mennyiségű vízgőzt bocsát ki.
Ezenkívül az F-500 EA anyag hozzáadásával csökkenthető az F-500 AWG Venturi üreges sugárcsövek vagy egy szabványosított üreges sugárcső által létrehozott vízcseppek cseppmérete. Ez elősegíti a forró égési gázok hőátadását a vízcseppekbe, így a párolgás és ezáltal a hőkötés gyorsabban megtörténik.
Meg kell említeni az égő gázfázis hűtését is. A lehűlés csökkenti a pirolízis részecskék és az oxigéngyökök gyökös láncreakcióját. Ezt a hatást tovább fokozza a gőz képződése, amely kiszorító hatást gyakorol az oxigénre.